Gniazda wtyczkowe SIMON 500

Gniazda podwójne SIMON 500 o wymiarach 100x50mm to nowy standard gniazd, których konstrukcja została zaprojektowana tak, aby do minimum skrócić czas montażu. Dodatkową zaletą gniazd jest idealna integracja z produktami bazowymi.

Gniazda SIMON 500 występują w wersji białej, grafitowej oraz czerwonej z kluczami uprawniającymi DATA.

Gniazda z uziemieniem typu SCHUKO posiadają dodatkowo sygnalizację napięcia.

Gniazda SIMON 500 można stosować w produktach takich jak:

  • obudowy podtynkowe i natynkowe SIMON 500,
  • metalowe obudowy SIMON 500,
  • miniwieże ST,
  • minikolumny i kolumny ALC po zastosowaniu suportów SIMON 500.
 

Gniazda DATA

W standardzie SIMON 500 dostępne są gniazda czerwone z kluczami uprawniającymi DATA.

Klucze uprawniające dostarczane są razem z gniazdem, dzięki czemu można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z oddzielnym domawianiem kluczy.

Zaciski gniazd

Gniazda SIMON 500 występują w dwóch wersjach, różniących się typami zacisków. Dostępne są wersje z:

  • zaciskami nożowymi IDC oraz szybkozłączami,
  • zaciskami śrubowymi oraz szybkozłączami.

Zaciski nożowe IDC

Innowacyjne zaciski nożowe IDC to rozwiązanie umożliwiające skrócenie czasu montażu gniazd do minimum. Zaciski umożliwiają podłączenie poszczególnych żył przewodu bez zdejmowania izolacji.

Podłączenie zasilania polega na włożeniu poszczególnych żył z izolacją do uchwytów oraz zatrzaśnięcie uchwytów w gnieździe. Specjalnie zaprojektowane noże przecinają izolację żyły zapewniając odpowiedni styk.

Łączenie gniazd

Gniazda SIMON 500 można łączyć w zestawy wielokrotne przy pomocy dedykowanego łącznika SIMON 500. Łącznik instalowany jest w szybkozłączach znajdujących się w każdym z gniazd.

 

Montaż zestawów

Montaż zestawów gniazd SIMON 500 może przebiegać poza miejscem instalacji np. podczas prac mokrych na obiekcie. Sam montaż gniazd np. w obudowie SIMON 500 przy zastosowaniu gniazd z zaciskami nożowymi IDC to jedynie podłączenie żył w izolacji do zacisków IDC oraz zatrzaśnięcie zestawów w obudowie. Montaż trwa bardzo krótko i może być przeprowadzony bez użycia narzędzi.