Puszki podłogowe serii KSE IP66

Puszki serii KSE posiadają podwyższony stopień szczelności IP66, dzięki czemu umożliwiają instalację gniazd w podłogach mytych na mokro i sucho.

Puszki KSE idealnie sprawdzają się w takich miejscach jak galerie handlowe, sklepy, salony samochodowe, zadaszone patio, balkony, tarasy gdzie istotna jest wytrzymałość i niezawodność puszek podłogowych.

Puszki podłogowe KSE IP66 występują w wersji:

  • pustej na 1 moduł K45 (45x45mm)
  • z gniazdem elektrycznym
  • z gniazdem elektrycznym i gniazdem RJ45 kat. 5e

Dostępne są dwa wykończenia pokrywy puszki: stal nierdzewna i mosiądz.

 

Dostęp do gniazd

Puszki podłogowe KSE mogą być wyposażone w zamek manualny lub zamek na klucz imbusowy, który sprawdza się w przypadku obiektów użyteczności publicznej, w których dostęp do gniazd powinien być ograniczony tylko do osób upoważnionych.

Zabezpieczenie pokrywy

Pokrywa puszki KSE posiada specjalną konstrukcję, która zabezpiecza przewód wychodzący z puszki przed uszkodzeniem.

Montaż w podłodze wylewanej

W celu montażu puszki KSE w podłodze wylewanej należy osadzić podstawę puszki w wylewce, uwzględniając grubość wykończenia podłogi (np. gres, parkiet). W dalszej kolejności należy umieścić w podstawie wkład z gniazdami i dokręcić go czterema wkrętami.

Łączenie puszek

Istnieje możliwość łączenia puszek podłogowych KSE w zestawy wielokrotne przy pomocy dedykowanego łącznika do podstaw. Łącznika można używać jedynie w przypadku podłóg wylewanych.

Montaż w podłogach podniesionych

Dostępna jest wersja podstawy puszki podłogowej KSE, która umożliwia montaż w podłogach podniesionych (np. podłogi na legarach). Podstawa wyposażona jest w kołnierz górny oraz łapki montażowe.

Podstaw do podłóg podniesionych nie można łączyć w zestawy.

Zabezpieczenie powierzchni

Górna powierzchnia puszki wykonana ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, oklejona jest ochronną folią zabezpieczającą puszkę przed uszkodzeniem w transporcie oraz podczas prac montażowych.