Puszki podłogowe serii KF

Puszki podłogowe serii KF umożliwiają montaż kątowy modułów w standardzie K45, dzięki czemu puszka podłogowa jest bardzo płytka (65mm). Taka konstrukcja umożliwia instalację wszystkich typów wtyczek oraz zapewnia bezpieczny promień gięcia kabli teleinformatycznych.

Puszki podłogowe serii KF dostępne są w wersji na 4, 6 lub 8 modułów K45 (45x45mm). Dodatkowo każda z wersji posiada zaślepione pola odpowiednio na 2, 3 i 4 moduły połówkowe K45 (22,5x45mm).

Puszki SF występują w kolorze szarym.

 

Podłogi podniesione

Puszki KF wyposażone są w uchwyty pozycjonujące i mocujące puszkę w podłogach podniesionych (technicznych).

W celu montażu w podłogach wylewanych należy zastosować dedykowane kasety z tworzywa do wylewki.

Kaseta do wylewki z tworzywa

Kaseta z tworzywa umożliwia montaż puszek podłogowych KF w podłogach wylewanych. Posiada śruby do regulacji wysokości w celu wypoziomowania kasety względem wylewki oraz osłabienia boczne do wprowadzenia instalacji rurkami lub kanałami podpodłogowymi.

Puszka okrągła

Puszka podłogowa KF na 6 modułów K45 (+ 3 moduły 22,5x45mm) ma kształt okrągły. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne obracanie puszki w zależności od potrzeby dostępności odpowiednich gniazd.

Tylna osłona modułów

Gniazda i moduły K45 zasłonięte są od tyłu osłoną gwarantującą zabezpieczenie instalacji przed zanieczyszczeniami oraz przed przypadkowym porażeniem prądem.

Osłabienia w osłonie umożliwiają wprowadzenie okablowania także z zarobionymi wtyczkami i modułami np. kable multimedialne, kable teleinformatyczne.

Gumowe przepusty

Przepusty w pokrywach puszek podłogowych KF umieszczone są po dwóch stronach pokrywy, dzięki czemu możliwe jest proste wyprowadzenie okablowania do dwóch stanowisk roboczych.

Przepusty wykonane są z gumy, co gwarantuje ich elastyczność oraz zabezpieczenie wnętrza puszki przed zanieczyszczeniami.

Nakładka wykończeniowa

Pokrywę puszki podłogowej serii KF można wykończyć materiałem podłogi o grubości do 5,5mm (np. wykładzina).

W przypadku grubszego materiału wykończeniowego, możliwe jest zastosowanie nakładki wykończeniowej montowanej w pokrywie.