Obudowy natynkowe SIMON 500

Obudowy natynkowe SIMON 500 to idealne rozwiązanie w przypadku potrzeby rozprowadzenia instalacji elektrycznych, teleinformatycznych oraz multimedialnych w obiektach, w których niemożliwe jest prowadzenie instalacji w ścianach.

Obudowy natynkowe SIMON 500 występują w 5 rozmiarach na 1, 2, 3, 4 i 6 modułów SIMON 500 (100x50). Po zastosowaniu adapterów do modułów K45 istnieje możliwość montażu od 2 do 12 modułów w rozmiarze 45x45mm.

Dostępne są 3 wersje kolorystyczne obudów: biała, szary grafit oraz aluminium.

 

Adaptery do kanałów instalacyjnych

 

Obudowy natynkowe mogą być wyposażone w opcjonalne adaptery do kanałów lub rurek instalacyjnych służące do estetycznego wprowadzenia instalacji do obudów.

Łączenie obudów

Dedykowany łącznik umożliwia łączenie kolejnych obudów w zestawy, w celu zwiększenia ilości dostępnych modułów.

Obudowa z pokrywą

Obudowy 3 i 4 modułowe mogą być wyposażone w ramkę z pokrywą ukrywającą gniazda. Pokrywa w pozycji zamkniętej umożliwia wyprowadzenie przewodów od gniazd.

Pokrywę można dodatkowo wyposażyć w zamek na klucz, dzięki czemu istnieje możliwość zabezpieczenia gniazd przed dostępem osób nieupoważnionych.

Element pogłębiający

Istnieje możliwość pogłębienia obudowy o dodatkowe 25mm stosując dedykowany do obudów 3 i 4 modułowych element pogłębiający.

Uzyskana wewnętrzna głębokość 80mm jest przydatna w instalacjach okablowania strukturalnego wyższych kategorii, instalacjach audio-video oraz w celu zastosowania dodatkowej automatyki bezpośrednio za gniazdami.