Łączniki i przyciski

Łączniki i przyciski w standardzie K45 umożliwiają tworzenie zestawów do sterowania oświetleniem w produktach serii SIMON CONNECT.

Łącznikami można załączać oświetlenie fluorescencyjne o maksymalnym obciążeniu 16 AX.

Łączniki K45 (45x45mm) występują w wersji łącznika uniwersalnego (jednobiegunowy - schodowy) oraz przycisku. Obie wersje dostępne są z podświetleniem lub bez.

W celu kompletacji łącznika należy dobrać odpowiedni mechanizm oraz klawisz połówkowy 22,5x45mm lub pełny 45x45mm. Wszystkie klawisze występują w kolorach białym, grafitowym lub aluminiowym, bez oczka oraz oczkiem czerwonym lub transparentnym.

 

Zastosowanie

Łączniki i przyciski K45 mogą być stosowane w wielu aplikacjach np. w obudowach SIMON 500, kolumnach 3m, kanałach instalacyjnych lub produktach meblowych do załączania oświetlenia bezpośrednio przy stanowisku roboczym.

Zastosowanie łączników w obudowach SIMON 500 daje możliwość tworzenia estetycznych paneli do sterowania większą liczbą obwodów. W przypadku największych obudów można zmieścić aż 24 łączniki w rozmiarze 22,5x45mm.

Łączniki dwubiegunowe

Dostępne są także łączniki dwubiegunowe 16A z sygnalizacją załączenia lub bez sygnalizacji. Jest to idealne rozwiązanie do rozłączania gniazd np. w Ofiblokach.

Adapter 90 stopni

Mechanizmy łączników dostarczane są w komplecie z adapterami 90 stopni. Adaptery służą do umieszczania łączników w produktach, w których uchwyty montażowe znajdują się w poziomie np. profil kolumny ALK i TELEBLOK.