Puszki podłogowe serii FB

Puszki podłogowe FB dedykowane są głównie do dużych obiektów biurowych z pomieszczeniami typu "open space", w których występuje podłoga podniesiona (techniczna). Ich konstrukcja oraz rozwiązania funkcjonalne przygotowane są specjalnie z myślą o tego typu instalacjach.

Puszki podłogowe serii FB występują w wersji na 8 lub 12 modułów K45. Puszki można opcjonalnie wyposażyć w odpowiednio 2 i 3 dodatkowe moduły 22,5x45mm. W puszkach FB możliwy jest także montaż gniazd w standardzie SIMON 500 po zastosowaniu dedykowanych ramek osprzętowych do tego standardu.

Puszki FB występują w kolorze szarym.

Podłogi podniesione

Puszki podłogowe serii FB przeznaczone są do montażu w podłogach podniesionych. Cztery metalowe uchwyty montażowe (łapki) zapewniają pewny montaż w podłodze.

Prowadnice do uchwytów montażowych gwarantują umieszczenie ich w odpowiednim położeniu podczas montażu.

Regulacja głębokości

System montażu ramek osprzętowych w otworach umożliwia umieszczenie gniazd na odpowiedniej wysokości w zależności od wysokości podłogi technicznej oraz wymagań instalacji na przykład przy stosowaniu gniazd teleinformatycznych wyższych kategorii.

Wykończenie podłogi 5 lub 12 mm

Wszystkie wersje puszek występują z pokrywą umożliwiającą wykończenie puszki materiałem podłogi o grubości 5 mm (np. wykładzina) lub 12 mm (np. płytki podłogowe, parkiet, kamień).

Dodatkowy moduł 22,5x45mm

Ramki osprzętowe w wersji K45 posiadają wstępnie zaślepione miejsce na dodatkowy moduł K45/2 (22,5x45 mm). Takie rozwiązanie umożliwia ewentualne dołożenie dodatkowej plakietki w rozmiarze 22,5x45 mm np. z gniazdem RJ45.

W przypadku puszki 12 modułowej możliwy jest dodatkowy montaż aż 3 modułów 22,5x45 mm.

Pokrywa puszki

Puszki podłogowe FB występują w opcjonalnej wersji z pokrywą z zamkiem na klucz trójkątny (6,5 mm) zabezpieczającym gniazda wewnątrz puszki przed dostępem osób nieupoważnionych.

Podłączenie instalacji

Ramki osprzętowe posiadają otwory umożliwiające przymocowanie przewodów opaskami zaciskowymi w celu zabezpieczenia ich przed przypadkowym odłączeniem.

Wstępnie osłabione otwory w ramce osprzętowej oraz w dolnej osłonie umożliwiają estetyczne doprowadzenie przewodów do gniazd.

Przepusty kablowe

Gumowe przepusty kablowe umieszczone po dwóch stronach puszki podłogowej FB służą do wyprowadzenia przewodów z jej wnętrza na dwie przeciwległe strony.

Przepusty zabezpieczają wnętrze puszki przed dostępem zanieczyszczeń.

Szybkozłącza

Ramki osprzętowe posiadają wstępnie osłabione otwory do umieszczenia szybkozłączy. Ten typ podłączania umożliwia szybki montaż zestawów gniazd w puszcze podłogowej oraz wygodne modyfikowanie już istniejących instalacji.

Dolna osłona ramki

Osłona ramki osprzętowej zabezpiecza gniazda przed dostępem zanieczyszczeń znajdujących się pod powierzchnią podłogi oraz przed przypadkowym porażeniem prądem podczas montażu lub modyfikacji instalacji.