Obudowy podtynkowe SIMON 500

Obudowy podtynkowe SIMON 500 stanowią gamę produktów, których zastosowanie znacznie ułatwia rozprowadzenie instalacji elektrycznych, teleinformatycznych oraz multimedialnych.

Ich główną zaletą jest możliwość stworzenia zestawów gniazd różnych typów w jednym punkcie elektryczno-logicznym.

Obudowy podtynkowe SIMON 500 występują w 5 rozmiarach na 1, 2, 3, 4 i 6 modułów SIMON 500 (100x50). Po zastosowaniu adapterów do modułów K45 istnieje możliwość montażu od 2 do 12 modułów w rozmiarze 45x45mm.

Dostępne są 3 wersje kolorystyczne obudów: biała, szary grafit oraz aluminium.

 

Osłona montażowa

Puszka podtynkowa posiada tekturową osłonę zabezpieczającą wnętrze obudowy podczas prac wykończeniowych.

Wygodny montaż

Puszka podtynkowa posiada otwory w narożnikach umożliwiające wykorzystanie jej jako szablon do przygotowania odpowiedniego otworu montażowego w ścianie.

Obudowa z pokrywą

Obudowy 3 i 4 modułowe mogą być wyposażone w ramkę z pokrywą ukrywającą gniazda. Pokrywa w pozycji zamkniętej umożliwia wyprowadzenie przewodów od gniazd.

Pokrywę można dodatkowo wyposażyć w zamek na klucz, dzięki czemu istnieje możliwość zabezpieczenia gniazd przed dostępem osób nieupoważnionych.

Element pogłębiający

Istnieje możliwość pogłębienia obudowy o dodatkowe 25mm stosując dedykowany do obudów 3 i 4 modułowych element pogłębiający.

Uzyskana wewnętrzna głębokość 80mm jest przydatna w instalacjach okablowania strukturalnego wyższych kategorii, instalacjach audio-video oraz w celu zastosowania dodatkowej automatyki bezpośrednio za gniazdami.